איך להגן על המחשב שלך

 

אני לא מומחה למחשבים אבל יש לי ניסיון לא קטן, בעקבות פריצה למחשבים של כמה חברים והשתלטות עוינת על ה   GMAIL  שלהם. אלה ההמלצות שלי להגנה על מערכת המחשב  שלכם.

 

  1. אל תתקמצנו ! רכשו תוכנת אנטי וירוס לכל המחשבים שלך, המחיר הוא ממש זול אני משתמש בתוכנת   32 NOD . הבן שלי המליץ לפני כמה שנים ומאז אני מחדש . שילמתי 600 ₪ ל – 4 מחשבים ל – 3 שנים. מרגיש שזה שווה כל שקל.
  2. לדעתי שווה להשתמש בתיבת דוא"ל ששילמתם עליה ולא חינמית, וזאת למרות שרוב המומחים לא מסכימים. אני משתמש ב – 013  היום של נטוויזין. לדעתי זה יותר בטוח, למרות שיותר ממיליארד משתמשים לא מסכימים לדעתי ומשתמשים בתיבות חינמיות.
  3. תוכנת ריגול וסוס טרויאני זה הכי גרוע שיכול לקרות לך. תוכנה זדונית שחודרת אליך הביתה ועושה מה שהיא רוצה! מיילים חשודים פשוט אל תפתחו. ואם פתחתם ויש שם קישור למשהו אחר פשוט אל תגעו לסמן כדואר זבל.
  4. גלשתם במחשב שלא שלכם במלון או בכל מקום אחר לדאוג להתנתק בסוף העבודה וכמובן לא לאפשר למחשב לשמור את הסיסמא שלכם.
  5. סיסמאות – רצוי כמה שיותר חזק אבל רצוי גם שלא תשכחו את הסיסמא.
  6. טלפון סלולרי – כל הסודות שלכם בטלפון הזה תתנהגו בהתאם – לשמור היטב ולא לתת לאף אחד לשחק איתו.
  7. תעשו תוכנת אנטי וירוס גם לטלפון הסלולרי! AVG לשנה עולה 35 ₪!
  8. ואם קיבלתם מייל חשוד מחבר אני תקוע בלימסול או בכל מקום אחר ומבקש את עזרתכם! לא לנגוע בזה וישר להתקשר לחבר שממנו קיבלתם את המייל כדי לברר, אתם תופתעו שהוא בארץ ולא יודע מה קרה לו.
  9. מצד שני אני לא רוצה להלחיץ אתכם ולגרום לכם להתכסות בהגנות כי באמת מי ירצה להשקיע בגניבת מידע מבעל רכב אשכול או רכב מדברי.
  10. חברים אשמח לקבל משוב ולהוסיף כל המלצה אחרת.

 

 

פדני תכשיטים